Esilinastus : Reede 9. märts

DraamaK-12

Kell 15.17 Pariisi

The 15:17 to Paris

Vanusepiirang: K-12
Kategooria: Draama
Kestus: 1 tund 34 minutit

Clint Eastwood toob ekraanidele filmi “Kell 15.17 Pariisi”, mis jutustab tõestisündinud loo kolmest mehest, kes kiirrongis vaprust üles näidates kangelasteks said.

2015. aasta 21. augusti õhtul vaatas maailm vaikides uudistest lugu kolmest julgest Euroopas rändavast noorest ameeriklasest, kes nurjasid terrorirünnaku Pariisi suunduval kiirrongil. Film toob vaatajate ette sõprade elu lapsepõlve raskustest elus sihi leidmiseni ja rünnakuni viinud ebatõenäoliste sündmusteni. Hirmuäratavas olukorras kindlalt püsinud sõprus osutuski nende suurimaks relvaks ja võimaldas neil päästa enam kui 500 rongireisija elu.

Kangelaskolmiku moodustasid Anthony Sadler, Oregoni kaitseväelane Alek Skarlatos ja USA õhuväe reamees Spencer Stone, kes filmis iseend kehastavad. Neile lisaks mängivad filmis Jenna Fischer (“Linnaluba”, telesari “Kontor”), Judy Greer (“Ahvide planeedi sõda”), Ray Corasani (telesari “The Long Road Home”), PJ Byrne (“Wall Streeti hunt”), Tony Hale (telesari “Veep”) ja Thomas Lennon (“Transformerid: väljasuremine”). Noort Anthonyt kehastab Paul-Mikél Williams, noort Alekit Bryce Gheisar ja noort Spencerit William Jennings.

Anthony Sadleri, Alek Skarlatose, Spencer Stone’i ja Jeffrey E. Sterni kirjutatud raamatul põhineva stsenaariumi autor on Dorothy Blyskal ja filmi režissöör Clint Eastwood (“Sully”, “Ameerika snaiper”). Filmi produtsendid on Eastwood, Tim Moore, Kristina Rivera ja Jessica Meier. Tegevprodutsent on Bruce Berman.

Kaadritetaguses meeskonnas on operaator Tom Stern, kes osales ka Eastwoodi 13 varasemas filmis, ja juba 17 Eastwoodi filmis kaasa teinud kostüümikunstnik Deborah Hopper, monteerija Blu Murray, kelle viimane töö oli “Sully”, ja sama filmi helilooja Christian Jacob. Kunstnik-lavastaja on Kevin Ishioka, kelle tööde hulka kuuluvad “Sully” ja “Dunkirk”.

Kell 15.17 Pariisi” on Warner Bros. Picturesi, Village Roadshow Picturesi ja Malpaso toodang. Levitaja on Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company, ja teatud paikades Village Roadshow Pictures.