Esilinastus : Neljapäev 9. november

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Alice Imedemaal

The Royal Ballet: Alice’s Adventures in Wonderland

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 50 minutit

Etendus linastub ilma subtiitriteta! 

Seda Christopher Wheeldoni balletti on  inspireerinud Lewis Carrolli armastatud raamat.

Ühel päikesepaistelisel aiapeol näeb Alice enda üllatuseks, kuidas tema vanemate sõber Lewis Carroll muutub valgeks küülikuks. Kui tüdruk järgneb talle küülikuurgu, muutuvad asjaolud aina kummalisemaks ja kummalisemaks…

Läbi Imedemaa reisides kohtub Alice mitmete kummaliste olenditega. Koogivarguselt põgenev võluv Ärtu niidab ta jalust ning segadus kasvab pidevalt.

Kuid äkki ärkab Alice ehmatusega – kas see kõik oli ainult uni?

Christopher Wheeldoni “Alice Imedemaal” jõudis esmakordselt lavale 2011.a. ning eristus oma värvide, lavamaagia ja leidliku koreograafiaga. Joby Talboti helilooming ühendab kaasaegsed helid kaasakiskuvate meloodiatega, mis jäljendavad 19. sajandi balleti muusikat. Bob Crowley kasutab oma silmatorkava ja leidliku lavakujunduse jaoks kõike alates nukkudest kuni valgustuseni, et Imedemaa reaalseks muuta.

Alice kohtab Imedemaal erakordseid ja äratuntavaid tegelaskujusid, alates pinges olevast Ärtukuningannast, keda mängib Uinuva Kaunitari staar Rose Adage, kuni mängukaartide balleriinide armee, väänleva rööviku ja stepptantsijast Kübarsepani.

Lõbusast loost hoolimata ei väldita Lewis Carrolli loo tumedaid külgi: siin on värvikate detailidega õudne köök, haihtuv Irvik-kass ja segadusseajav teepidu. Veetlev tulemus näitab Londoni Kuninglikku Balletti oma parimast küljest, tuues kokku maailmatasemel tantsu ja võluva meelelahutuse kogu perele.

Koreograafia: CHRISTOPHER WHEELDON

Muusika: JOBY TALBOT