Esilinastus : Neljapäev 21. juuni

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Luikede järv

The Royal Ballet: The Swan Lake

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 3 tundi 00 minutit

Etendus linastub ilma subtiitriteta!

Londoni Kuninglik Ballett esitab Tšaikovski suurepärase klassikalise balleti uuslavastuse Liam Scarlett´i koreograafiaga ja John Macfarlane’i lavakujundusega.

“Luikede järvel” on juba alates 1934.a. eriline roll Londoni Kuningliku Balleti repertuaaris. Sel hooajal luuakse uus, täiendava koreograafiaga lavastus, mille toob meieni kohalik lavastaja Liam Scarlett. Kuigi ollakse truu Petipa-Ivanovi tekstile, toob Scarlett selle klassikalise balleti dramatiseeringule värskeid tuuli koostöös pikaajalise disaineri John Macfarlane’iga.

Prints Siegfried satub jahipidamise ajal luikede parvele. Kui üks luikedest muutub ilusaks naiseks, on ta vaimustatud. Kuid naine on nõiduse vangistuses, mis võimaldab tal olla inimese kujul ainult öösel.

“Luikede järv” oli Tšaikovski esimene ballett. Kuigi tänaseks on see tema klassikalistest balletidest kõige armastatum, võib olla üllatav, et 1877.a. esietendusel oli vähe edu. Tänu Marius Petipa ja Lev Ivanovi 1895.a. lavastusele on “Luikede järvest” saanud mitte ainult osa balletiteadvusest, vaid ka laiemast kultuurist.

See edu on tagatud mitte ainult Tšaikovski võluva muusikaga, vaid ka Petipa koreograafia kontrastidega kuningliku palee stseenides ja Ivanovi loodud  järvede kujundustega.

Koreograafia: MARIUS PETIPA AND LEV IVANOV
Täiendav koreograafia: LIAM SCARLETT ja FREDERICK ASHTON
Muusika: PJOTR TŠAIKOVSKI