Esilinastus : Neljapäev 28. detsember

BallettL

Londoni Kuninglik Ballett: Pähklipureja

The Royal Ballet: The Nutcracker

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ballett
Kestus: 2 tundi 15 minutit

Etendus linastub ilma subtiitriteta! 

Tšaikovski suurepärase heliloominguga ballett “Pähklipureja” viib meid ühe noore tüdruku imelisele jõuluseiklusele.

Noor Clara hiilib jõululaupäeval alumisele korrusele mängima oma lemmikmänguasjaga – Pähklipurejaga. Kuid salapärane võlur Drosselmeyer ootab teda, et viia ta maagilisele seiklusele. Pärast Hiirekuninga võitmist sõidavad Pähklipureja ja Clara läbi Lumemaa Maiustuste Kuningriiki, kus Suhkruploomi Haldjas etendab neile imelisi tantse. Tagasi koju jõudnuna arvab Clara, et ta nägi und – kuid kas ta ei tunne ära Drosselmeyeri nõbu?

Peter Wrighti koreograafia Londoni Kuninglikule Balletile on üks “Pähklipureja” kõige elujõulisemaid ja lummavamaid versioone. Pidulike lavadekoratsioonide, tantsivate lumehelveste ja imelise lavamaagiaga on Lev Ivanovi 1892.a. balletist saanud ideaalne jõuluaja meelelahutus, mida täiendab Tšaikovski suursugune muusika.

Osaliselt E.T.A. Hoffmanni loo põhjal loodud ballett algab elava jõulupeoga ning Julia Trevelyan Omani loodud detailsed dekoratsioonid viivad meid Victoria ajastusse. Wrighti koreograafia on leidlikult ühendanud originaalteose fragmente, sealhulgas Suhkurpoomi Haldja ja tema Printsi suurusuguse pas de deux. Kuid rõhutades Clara ja Pähklipureja printsi vahelisi suhteid, lisandub loomingusse ka esimese armastuse alltekst.

Koreograafia: PETER WRIGHT (LEV IVANOVi kava järgi)

Muusika: PJOTR TŠAIKOVSKI