Esilinastus : Neljapäev 22. veebruar

OoperL

Londoni Kuninglik Ooper: Tosca

The Royal Opera: Tosca

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ooper
Kestus: 3 tundi 00 minutit

Etendus linastub itaalia keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

Draama, kirg ja vapustav muusika – Puccini thriller on üks paremaid ooperikogemusi. Dirigeerib Dan Ettinger, peaosatäitjad on Adrianne Pieczonka, Joseph Valleja ja Gerald Finley.

“Tosca” on üks klassikaline ooper, alates avaakordidest näeme poliitilist ebastabiilsust ja ohtlikku maailma.

Jonathan Kenti lavastus Londoni Kuninglikule Ooperile tabab täpselt 1800.a. Rooma poliitilist möllu. Politseiülem Scarpia – üks ooperi kõige õelamaid kurikaelu – jälitab ja piinab riigivaenlasi halastamatult. Tema tume, deemonlik muusika on kontrastiks idealistlike armastajate Tosca ja Cavaradossi ulatuslikele meloodiatele, kes väljendavad oma kirge suursugustes aariates, sealhulgas “Vissi d’arte” ja “E lucevan le stelle”. Giacomo Puccini dramaatiline teos oli 1900.a. esietendusega publikulemmik ning see on jäänud üheks kõige enam mängitud ooperiks oma haarava sisu ja hiilgava muusika pärast.

Küünlavalges kirik, Scarpia sünge kabinet varjatud piinakambriga ja Rooma koidu võlts optimism: ilus lavakujundus leevendab halastamatult karmi draamat, mis hoiab pingeid üleval kuni saatusliku lõpplahenduseni. Puccini põhjalikult uuritud muusika on täiendatud autentsete detailidega, alates kaugetest suurtükkide paugutamistest esimeses vaatuses kuni kirikukellade löömise ja tulistava armeeni.

Muusika GIACOMO PUCCINI

Lavastaja JONATHAN KENT

Dirigent: DAN ETTINGER

Osades:

Floria Tosca: ADRIANNE PIECZONKA

Mario Cavaradossi: JOSEPH CALLEJA

Parun Scarpia: GERALD FINLEY