Esilinastus : Neljapäev 13. juuli

KontsertMS-12

American Valhalla

American Valhalla

Vanusepiirang: MS-12
Kategooria: Kontsert
Kestus: 1 tund 21 minutit

TÄHELEPANU: tegemist on kontserdiga- subtiitrid puuduvad! 

Joshua Homme kasvas üles kuulates oma Boomboxist Repo Man´i ja olles suur Iggy Pop´i iidol. Viimane oli ka põhjus, miks kitarr Joshua kätte sattus. Täiesti ootamatult sai ta Iggilt sõnumi, et muusikaalast koostööd teha. Joshua oli jahmunud- teda täitis lapselik hirm ning ta tegi mitu mustandit kirjast, mida talle vastata, kui lõpuks jäid selleks lihtsad sõnad “see oleks suurepärane!” (that would be wonderful). Need sõnad on justkui stardiläveks täiesti ootamatule kooslusele kahe Ameerika rocki isepärase viljeleja vahel: rokipundi Queens of the Stone Age esimees ning Punk´I ristiisa.

American Valhalla avastab suhteid sellest sõnumist kuni Iggy viimase albumi “Post Pop Depression” salvestamiseni. Läbi laulusõnalehtede, kirjade ja ajakirjade toob see vaataja lähemale Iggyle, Joshuale ja kogu loomeprotsessile, mis selle vahele jääb. Pärast bändist väljalangemist ning paari keskpärase albumi väljalaset oli Iggy ees väljakutse näidata temas kahtlejatele, et nad eksivad. Joshua soov oli oma iidolit aidata, kuid lõppude lõpuks, kuidas?

American Valhalla viib Sind tuurile stuudiosse, kus Iggy, Joshua, Matt Helders (trummar bändis Arctic Monkeys) ja Dean Fertita (kitrarrist bändis  queens of the Stone Age) täie saladuskatte all töötasid. Kogu salvestusprotsessi intiimne kõrvaltjälgmine annab hea võimaluse olla tunnistajaks Joshua meeletule loominglisusele ning kogu bändi hirmule-elevusele jagada stuudiot koos Iggy Popiga.

Olles juba valmis kogu salvestatud muusikaga tuuritama sai Iggy uudise, milleks ei olnud valmis ei tema ega ülejäänud maailm. David Bowie, Yggi kõige lähedasem muusik ja sõber, oli teise ilma lahkunud. Kas see tragöödia oli matmas uue albumi Sahara kõrbesügavustesse enne, kui keegi sealt esimest nootigi kuuleb? Filmi kõige võimsamad ja emotsionaalsemad on need stseenid, kus on näha Iggy kõige haavatavamal moel reageerimas Davidi surmale. Meeleheite kõige sügavamatest põhjadest kaevas Iggy inspiratsiooni. Ammutades endasse teadvust, et miski pole püsiv  ja kogu võimalikku pärandit, mis temast endast võiks maha jääda, paranes Iggy koos oma uute bändivendade abiga. Paranemine hõlmas ka hulki kontserte Telegram Ballroomis, Los Angelases ning kuninglikke esitlusi Londonis Royal Alber Hallis –  ei ole olnud sügavamat sidet Iggy, Joshua ja tema fännide vahel kui neil kontsertitel.

American Valhalla lugu jutusavad vaid need, kes seal sel hetkel olemas olid ja kogu lugu läbi elasid. Anthony Bourdaini vestlusi täiendavad pöörased fotod ja stuudios filmimine, proovid ja kontsertid, mis kõik paljastavad väga intensiivse ühtsuse muusikute vahel, kelle põhiline mantra on, et “kui Sa millegagi ei riski, siis ei ole oodata ka mingit tulemust.