Esilinastus : Neljapäev 28. september

OoperL

Londoni Kuninglik Ooper: Võluflööt

The Royal Opera: The Magic Flute

Vanusepiirang: L
Kategooria: Ooper
Kestus: 3 tundi 10 minutit

Etendus linastub saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Londoni Kuningliku Ooperi haaravat produktsiooni Mozarti “Võluflöödist” dirigeerib Julia Jones. Imeliste osatäitjate hulka kuulub ka Roderick Williams Papageno rollis.

Mozarti hiilgav ooper “Võluflööt” ärkab ellu lavastaja David McVicari ja lavakunstnik John Macfarlane käe all.

Prints Tamino lubab Öökuningannale, et päästab tema tütre Pamina naisteküti Sarastro võlust. Ta alustab oma teekonda koos linnupüüdja Papagenoga – kuid kõik pole nii nagu tundub…

David McVicari klassikaline lavastus hõlmab nii Mozarti töö tõsidust kui komöödiat. Publik viiakse fantaasiamaailma, milles on tantsivad loomad, lendavad masinad ning pimestav tähistaevas. Dekoratsioonid annavad suurepärase tausta Mozarti kaleidoskoopilise partituuri jaoks, alates Öökuninganna värvikast ilutulestikust kuni Tamino ja Pamina lüüriliste armastust täis duettideni ning Papageno südamlike folkloorilaadsete aariateni.

Komöödiana on “Võluflööt” Mozarti sügavate hingeliste veendumuste väljendus: lummava loo keskmeks on tarkuse ja vooruse otsimine, et saada valgustatuks. “Võluflööt” sai koheselt populaarseks, mispärast Mozarti väidetav rivaal Salieri nimetas seda “operone´ks” – suurepäraseks ooperiks.